Pradžia

Beveik 90 procentų laiko mes praleidžiame uždarose patalpose: namuose, biuruose, mokyklose, kino teatruose, restoranuose ir t.t. Ir dažnai vyrauja „slogus oras“, kuris atsiranda dėl kvapų, tabako dūmų, audinių džiūvimo, prižiūrimų paviršių bei valymo priemonių. Užtenka dviems žmonėms pabūti dvi valandas patalpoje su uždarytais langais, ir es jau turėsime „slogų orą“. To pasekmėje mes jaučiamės labiau pavargę, dėl įkvėpto anglies dioksido jaučiame diskomfortą, nebegalime susikoncentruoti, o kartais įsiskausta galva.

Kontroliuojama vėdinimo sistema pasirūpina nuolatinia malonia oro kokybe. Kas dvi valandas patalpose pakeičiamas visas oras. Tuo pačiu pašalinama drėgmė ir užkertama galimybė susidaryti pelėsiams. Tiekiamo oro ventiliatoriaus filtre šviežias oras patikimai valomas nuo įvairių dalelyčių kaip poros, žiedadulkės, net gi triukšmas lieka lauke.

Apie 30 procentų visų CO2 emisijų atsiranda dėl mūsų patalpų šildymo.Nepaisant geros mūsų namų izoliacijos, vis tiek atsiranda šilumos nuostoliai.Pavyzdžiui , jei dažnai atidaromas ar praveriamas langas, kai norisi „įsileisti“ gaivaus oro. Todėl verta pasirūpinti šilumos išsaugojimu, t.y. jos sugrąžinimu. Kontroliuojama vėdinimo sistema pagerina namo energijos balansą. Tačiau tai dar ne viskas. Jei vėdinimo sistema yra papildyta su šilumos grąžinimo sistema, tuomet ji leidžia panaudoti ir šalinamame ore esančią šilumą. Ši šiluma panaudojama tiekiamo oro sušildymui arba šildymui.